Związek wyjątkowy i związek święty

Kurs Cudów mówi nam o tym, że mamy dwa rodzaje związków. Pierwszym z nich jest związek wyjątkowy, a drugim jest związek święty.

 

Jaka jest między nimi różnica?

Związek wyjątkowy

Związek wyjątkowy to relacja, w której spotykają się ze sobą dwie niepełne osoby. Występuje między nimi zależność polegająca na tym, że jedna osoba potrzebuje drugiej, żeby w pewien sposób wypełnić swoją pustkę.

I to właśnie o tym mówi Alan Cohen w słowach: “Kiedy nadajesz komuś moc uszczęśliwiania Cię, nienawidzisz go za zdolność wpływania na Ciebie. No bo jak możesz kogoś kochać albo lubić, kiedy on tak naprawdę ma moc do tego, żeby sprawić, że będziesz nieszczęśliwy?”.

Jeśli dajesz komuś moc do tego, aby sprawił, że czujesz się szczęśliwa/szczęśliwy to znaczy, że w momencie, kiedy ta osoba zniknie albo zrobi coś, co nie jest w zgodzie z Twoimi oczekiwaniami, jest w stanie sprawić, że poczujesz się nieszczęśliwa/nieszczęśliwy.

Jeśli Twoją ukrytą intencją jest otrzymanie od tej osoby czegoś, czego Twoim zdaniem nie jesteś w stanie dać sobie sam – kochasz ją dopóty, dopóki Ci to daje…

Związki wyjątkowe to relacje, które na pewno dają nam dużo lekcji… jednak nie są to związki w zgodzie z naszą prawdą. Bo naszą prawdą jest bycie w pełni, bycie swoim światłem, bycie swoim najlepszym przyjacielem.

 


Przeczytaj również: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli jesteś po rozstaniu


 

Związek święty

Drugim rodzajem związków jest związek święty. To relacja, w której spotykają się dwie pełne osoby, które nie mają potrzeby wzajemnie się uzupełniać. Spotykają się na takim samym poziomie. Każda z tych osób nie potrzebuje tak naprawdę tej drugiej osoby, aby czuć się szczęśliwym, kochanym i spełnionym, ponieważ czuje to ze samym sobą, kocha i akceptuje siebie i nie potrzebuje potwierdzenia tego z zewnątrz.

Kurs Cudów mówi o tym, że właśnie te relacje, które są święte, które wynikają z wewnętrznej pracy każdego z nas, to są relacje, które są najpiękniejsze i powstają w oparciu o głos miłości.

 


Przeczytaj również: Dlaczego nie powinieneś bać się samotności?


 

Jak budować trwałe związki?

Jeśli chcemy mieć pewność, że relacja jest trwała i przynosi nam spełnienie i czujemy się w niej dobrze, to powinna być to relacja, w której to my przede wszystkim sami ze sobą czujemy się w pełni, bo tak naprawdę jesteśmy jedyną osobą, z którą mamy pewność, że spędzimy całe swoje życie.

I w momencie, gdy nie oddajemy mocy innym, żeby nas uszczęśliwiali, żebyśmy czuli się kochani i akceptowani tylko przez nich, to odzyskujemy niesamowitą wewnętrzną moc do tego, by przejść przez swoje życie, żeby wchodzić w nowe relacje i otwierać się na obfitość, którą ma dla nas Wszechświat.

 


Przeczytaj również: Czy kochasz właściwą osobę?


 

Praca nad każdą relacją tak naprawdę zaczyna się od pracy nad samym sobą.

Zastanów się dzisiaj nad tym:

  • W jakiej relacji/związku jesteś?
  • Czy Twoja relacja/związek jest oparty na jakiejś zależności czy na pełni?
  • Jakbyś się poczuła/poczuł, gdyby tej relacji zabrakło?

 

 

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty