Zrób TO, zamiast obwiniać innych o swoje nieszczęście

Zrób TO, zamiast obwiniać innych o swoje nieszczęście.

 

Zamiast obwiniać innych ludzi, którzy Twoim zdaniem Cię skrzywdzili, podziękuj im za to, że Ci pomogli.

Każdy człowiek, którego spotykamy na swojej drodze jest dla nas lekcją. Jest naszym nauczycielem.

Niektórzy będą nas uczyć poprzez bycie miłym, inni poprzez bycie niemiłym.

Ale to my mamy siłę i wybór jak na całą sytuację i relację z drugim człowiekiem zareagujemy.

Wszystkie zachowania ludzi są wyrazem miłości lub wołaniem o miłość. Jeśli to zrozumiemy, możemy na każdego człowieka spojrzeć ze współczuciem i zrozumieniem.

Gdybyś był na jego miejscu, przeżył to co on, wychował się w takich samych okolicznościach, miał te same przekonania, zachowałbyś się w dokładnie taki sam sposób.

Jeśli uważasz, że ktoś Cię skrzywdził, zapewne wspominasz jedynie jego negatywne cechy. Spróbuj spojrzeć na niego oczami miłości i dostrzec pozytywne cechy i wartości.

Za każdym razem i w każdej chwili możesz zwrócić się do swojego wewnętrzego przewodnika z prośbą o uleczenie twojej relacji z drugim człowiekiem. Wystarczy, że powiesz:

 

„Dziękuję, że pomagasz mi spojrzeć na relację z … oczami miłości. Pragnę być świadoma blokujących działań ego. Wybaczam sobie tkwienie w strachu. Pragnę uzdrowić moją relację z … Dziękuję, że wskazujesz mi odpowiednią drogę.”

A teraz odpowiedz sobie na pytania:

Jak ta osoba pomogła mi w dorastaniu (moim rozwoju)?

Czego się dzięki niej nauczyłam? Jakie lekcje zrozumiałam?

Kiedy obwiniamy innych za swoją stratę, nigdy nie zyskamy. Jednak kiedy wyrazimy wdzięczność za to w jaki sposób ta osoba pomogła nam się rozwinąć, stać się silniejszym i jakie lekcje dzięki niej zrozumieliśmy, zawsze zyskamy.

Odwrócenie perspektywy to wybór miłości, zamiast ego. Każdy wybór miłości to CUD. Każdy CUD to znak dla Wszechświata, że skierowałeś swoje myśli i działanie w nowym kierunku. A to sprowadzi cię w stronę uzdrowienia, spokoju i szczęścia.

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty