Proste ćwiczenie, które nada kierunek Twojemu życiu

Jak nadać swojemu życiu kierunek? Jaką decyzję podjać kiedy na Twojej drodze pojawią się nowe możliwości? I skąd wiedzieć, która jest dla Ciebie dobra?

Dzisiaj podzielę się z Tobą prostym ćwiczeniem, które pomoże Ci w określeniu kierunku swojego życia.


 

– Czy możesz powiedzieć mi, którą drogą mam iść? – zapytała Alicja z Krainy Czarów

– To zależy dokąd chcesz dojść – odpowiedział Kot

– Nie wiem.

– W takim razie nie ma znaczenia, którą drogę wybierzesz.

 

Uwielbiam ten fragment z Alicji w Krainie Czarów.

Niby określanie kierunku swojego życia jest oczywiste, a mimo to, wielu z nas oczekuje, że będzie szczęśliwy i spełniony, nie wiedząc tak naprawdę co mu to spełnienie przyniesie. Wtedy znacznie trudniej jest nam dokonywać wyborów. W naszym życiu pojawiają się coraz to nowe możliwości i często myślimy, że ze wszystkich musimy skorzystać. Nie jesteśmy asertywni. Nie potrafimy powiedzieć “NIE”, bo tak naprawdę nie mamy wizji tego gdzie chcielibyśmy być za 5 lat.

Ale spokojnie, dzisiaj właśnie zajmiemy się tym problemem.

Jakiś czas temu zrobiłam to ćwiczenie, które znajdziesz poniżej. Dzięki jasnej wizji, tego co przyniesie mi spełnienie, mogłam konsultować z tym każdą decyzję jaką miałam podjąć.

Według mnie to ćwiczenie, najlepiej jest poprzedzić kilkuminutową medytacją.

Medytacja:

1. Usiądź w wygodnej pozycji z wyprostowanymi plecami. Możesz siedzieć na krześle z nogami opuszczonymi na podłogę lub usiąść na podłodze z nogami skrzyżnymi. Zadbaj o to, żeby było Ci wygodnie.
2. Połóż ręce na udach (wewnętrzna część dłoni skierowana ku górze)
3. Zamknij oczy.
4. Weź głęboki wdech i wydech. (Powtórz to 3 razy)
5. Obserwuj jak z każdym oddechem relaksuje się Twoje ciało.
6. Poczuj ciężar swojego ciała.
7. Wróć do swojego naturalnego oddechu i nie staraj się go kontrolować.
8. Kiedy bierzesz wdech policz: 1
9. Kiedy robisz wydech: policz 2
10. Powtarzaj tą czynność, aż dojdziesz do 10. Następnie zacznij liczyć ponownie od 1.
11. Powtórz te cykle oddechowe kilka razy.
12. Kiedy pojawi się jakaś myśl, zauważ ją i pozwól jej odejść. A następnie ponownie skieruj swoją uwagę na oddech.
13. Ponownie skieruj swoją uwagę na ciało.
14. Po dogodnym dla Ciebie czasie, otwórz oczy.

Ćwiczenie, które pomoże Ci nadać kierunek swojemu życiu:

  1. Weź kartkę papieru i podziel ją na 4 części. Wypisz 4 najważniejsze dla Ciebie sfery swojego życia np.:  podróże, kariera, pieniądze, muzyka, pasja, rodzina itd.
  2. A teraz wyobraź sobie, że za 5 lat od momentu, w którym teraz się znajdujesz, jesteś na lotnisku i czekasz na samolot. Nagle ktoś dotyka twoje ramię. Odwracasz się i widzisz swojego starego znajomego, z którym od lat nie miałeś kontaktu. Oboje jesteście zdziwieni, że spotkaliście się w takich okolicznościach. Od razu pada pytanie: “Co tam u Ciebie? Jak życie?”
  3. A teraz wyobraź sobie, że wszystko jest u Ciebie idealnie. Jesteś spełniony, szczęśliwy i osiągnąłeś sukces w tych 4 najważniejszych aspektach swojego życia, które wypisałeś na kartce.

Co byś powiedział swojemu znajomemu? Jak opisałbyś każdy z tych obszarów?

Po skończonym ćwiczeniu, zachowaj tą kartkę, tak abyś mógł do niej wrócić. A najlepiej byłoby gdybyś codziennie chociaż raz ją przeczytał. Uwierz mi, że z dnia na dzień będziesz zapominał o kierunku swojego życia, jeśli nie zadbasz o to, aby stale do niej powracać.

 

Teraz za każdym razem, kiedy stoisz przed podjęciem decyzji, usiądź w spokoju, skup się na oddechu, spójrz na tą wizję i zapytaj siebie “Czy ta decyzja jest zgodna z moimi wartościami?”. A następnie obserwuj reakcję swojego ciała i pamiętaj aby kierować się uczuciem spokoju i ekscytacji.

 

Więcej ćwiczeń, które pomogą Ci w odnalezieniu kierunku w życiu, pozbycia się wątpliwości, negatywnych przekonań i pomogą Ci w spełnieniu swoich marzeń, znajdziesz w moim ebooku Wyspa Rozwoju. SPRAWDŹ.

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty