Kiedy jak nie teraz? – Pytanie, które doda ci odwagi

Czy kiedykolwiek przekładałeś zrobienie ważnej dla Ciebie rzeczy bo nie mogłeś znaleźć w sobie odwagi?

Odwaga to decyzja. Decyzja, którą może podjąć każdy z nas, w każdej chwili swojego życia. Ty również. Jedyne co musisz zrobić to zdecydować się na to, aby być odważnym.


Często wydaje nam się, że mamy całe życie na realizacje swoich marzeń i planów. Czekamy na odpowiedni moment. Czekamy jak wszystko będzie perfekcyjnie i jak będziemy gotowi na zmianę. Brakuje nam odwagi. A co jeśli dzisiaj dowiedziałbyś się, że przed Tobą ostatnie 90 dni? Czy wtedy też czekałbyś na odpowiedni moment? Co zmieniłbyś w swoim życiu?

Kiedy zadałam sobie to pytanie, zrozumiałam, jak wiele istotnych dla mnie spraw odkładałam na potem. Jedną z nich było napisanie książki. Ciągle powtarzałam sobie “Poczekam jak nabiorę więcej doświadczenia, poczekam na inspirację, na odpowiedni moment”. Któregoś dnia zajrzałam do moich pierwszych notatek, które zrobiłam planując napisanie książki. Spojrzałam na datę. Był to 2016 rok. Czyli od 2 lat czekam na odpowiedni moment, który tak naprawdę nigdy nie nadejdzie. Bardzo mną to wstrząsnęło. Nie wiedziałam, że minęło, aż tyle czasu!

Poświęciłam wtedy więcej czasu, żeby zrozumieć co mnie blokuje. Oczywiście okazało się, że było to moje ego. To ono ciągle powtarzało mi “ale nie jesteś wystarczająco dobra, nikt tego nie przeczyta, kim ty jesteś żeby pisać książkę”. Halo! Stop! Jak można być takim egoistą?! A co jeśli historia, którą chcę się podzielić w tej książce pomoże chociaż jednej osobie w jej własnej drodze. A co jeśli za 90 dni mnie nie będzie. Czy będę zadowolona z tego co po sobie zostawiłam?

 


1 powód, dla którego nadal nie osiągasz tego czego pragniesz


Każde działanie wymaga odwagi. Ale odwaga nie spada z nieba. Odwaga to decyzja. Decyzja, którą każdy z nas musi podjąć pomimo strachu.

A kiedy ją podjąć?

Kiedy jak nie teraz? 🙂

Kiedy jak nie teraz” to pytanie, które może dotyczyć wielu aspektów naszego życia: zmiany pracy, wyjścia z toksycznego związku, decyzji o podjęciu podróży naszego życia, napisania książki czy choćby zaproszenia na kawę kogoś, o kim myślimy od dłuższego czasu.

Najważniejsze jest to, aby poczuć impuls, coś w środku co podpowiada nam, że powinniśmy to zrobić. Często jednak przez nasze przekonania oraz strach omija nas bardzo wiele…

A co jeśli osoba, z którą pójdziesz na kawę odegra znaczącą rolę w Twoim życiu?

A co jeśli zmiana pracy sprawi, że otworzysz się na ludzi, nowe wyznania, odnajdziesz się w zupełnie nowym środowisku, poznasz siebie i swoje mocne strony?

A co jeśli podczas podróży, o której zawsze marzyłeś nawiążesz przyjaźnie na całe życie, odnajdziesz swoją pasję albo zmienisz swoje poglądy i zaczniesz postrzegać świat jak nigdy wcześniej?

A co jeśli… postanowisz nie podjąć tego wysiłku, nie wyjść naprzeciw swoim przekonaniom i zostać dokładnie w tym samym miejscu, w którym jesteś teraz? Nie poznasz nowych ludzi, nie zdobędziesz nowych doświadczeń, nie poznasz smaku porażki ale nie odniesiesz też wymarzonego sukcesu.

Ważne jest to, żeby podjąć wysiłek i ryzyko dla samej drogi, która nas czeka. Może nie być ona taka, jak ją sobie wymarzymy i może wcale nie doprowadzi nas bezpośrednio do celu, który sobie założymy. Jednak w życiu nie chodzi o zmniejszanie ilości porażek, ale o zbieranie doświadczeń, dzięki którym rozwijamy się każdego dnia.

 

“Don’t wait for the perfect moment. Take the moment and make it perfect.”

 


 

 

Jeśli nadal czujesz, że brakuje Ci odwagi, a w Twojej głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości, przygotowałam dla Ciebie PDF z ćwiczeniami, które zawsze pomagają mi w spełnianiu marzeń i wierzę, że teraz pomogą również Tobie! Powodzenia 🙂

POBIERZ DARMOWY PDF

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty