Jak zacząć praktykować jogę w domu?

Jak zacząć ćwiczyć jogę? – coraz częściej słyszę to pytanie. I od jakiegoś czasu zastanawiałam się co mogłabym polecić osobom, które je zadają.

I tak szukając odpowiedzi, miesiąc temu trafiłam Na PortalYogi i ich Internetowe Studio.

Korzystam z niego od tego czasu, a dzisiaj podzielę się moją opinią, tak abyście sami mogli zdecydować czy jest to dobre rozwiązanie dla Was i coś czego szukacie.


 

DLACZEGO WARTO?

1. Różne rodzaje jogi w jednym miejscu

Często słyszę: „Joga nie jest dla mnie. Nudzę się na tych zajęciach”

„Poszłam na jedne zajęcia jogi i musiałam stać w jednej pozie przez kilka minut… Bardzo mnie to zraziło.”

Moje początki z jogą wyglądały bardzo podobnie. Trafiłam na zajęcia w szkole fitness i niewiele miało to wspólnego z moją obecną praktyką.

Myślę, że jogę mogę porównać w pewnym stopniu do tańca. Możemy lubić zajęcia salsy, ale niekoniecznie czuć się dobrze na zajęciach z tańca współczesnego.

Tak samo jest z jogą. Możesz pokochać jogę w nurcie Ashtangi, ale nie czuć się zbyt dobrze na zajęciach Kundalini Jogi.

Kolejną kwestią jest wybór nauczyciela. Zajęcia salsy u jednego nauczyciela mogą sprawiać Ci ogromną radość, a u innego czas będzie się dłużył, mimo, że lubisz salsę samą w sobie.

Według mnie – szczególnie dla osób początkujących- bardzo ważne jest sprawdzenie jaki rodzaj odpowiada nam najbardziej, zanim powiemy sobie Joga nie jest dla mnie”.

W Internetowym Studiu PortalYogi, znajdziesz między innymi zajęcia w nurcie Ashtanga, Kundalini, Vinyasa Flow, Iyengara oraz zajęcia Pilates i wzmacniające kręgosłup.

Lekcje prowadzone są przez różnych nauczycieli, więc masz wybór zarówno ze względu na rodzaj jogi jak i nauczyciela.

Osobiście uważam, że jest to genialne rozwiązanie!

 


8 sposobów, aby przyciągnąć do siebie to czego pragniesz


2. Idealna opcja dla osób, które chcą praktykować systematycznie lub których wymówką jest brak czasu na dojazd do studia jogi.

Oczywiście nic nie zastąpi nam lekcji w grupie z nauczycielem na żywo.

Jednak wiem, jak ciężko jest nam znaleźć czas na zajęcia w studiu, choćby ze względu na dojazd.

Miałam kilka takich sytuacji kiedy kupiłam karnet- co miało być moim zobowiązaniem, ale systematyczny udział w lekcjach był sporym wyzwaniem ze względu na tak zwany chroniczny brak czasu.

Jestem jednak przyzwyczajona, że joga jest nieodłącznym elementem mojej porannej rutyny. Teraz wiem, że mogę skorzystać z lekcji z nauczycielami otwierając jedynie rano komputer i rozkładając matę. Cudowne uczucie!

Wierzę też, że jeśli ktoś już odnajdzie formę zajęć, która sprawia mu przyjemność będzie chciał wracać do niej jak najczęściej. Tak właśnie było u mnie. Kiedy już odnalazłam „swoją jogę” praktykowałam codziennie rano i wieczorem.

 

3. Wyzwania

W Internetowym Studiu PortalYogi dziewczyny często motywują poprzez organizowanie wyzwań. Np.: 14- dniowe Wyzwanie Moc Zdrowego Kręgosłupa.

Uważam, że jest to cudowna opcja! Po moim pierwszym nieudanym podejściu do jogi na zajęciach fitness, dałam jej drugą szansę właśnie podczas 30 dniowego wyzwania. To właśnie wtedy ją pokochałam.

Bardzo możliwe, że gdyby nie to wyzwanie, przekładałabym praktykę na kolejny dzień. A wtedy czułam zobowiązanie, wsparcie grupy, a przede wszystkim wyrobiłam sobie nawyk, dzięki któremu po wyzwaniu, codzienne, poranne wejście na matę, stało się już czymś oczywistym.

 

4. Cena

Miesięczny dostęp do Internetowego Studia PortalYogi kosztuje 29 zł. Według mnie jest to naprawdę bardzo dobra cena i nawet jeśli korzystamy z zajęć w studiach w tak zwanym „realu”, 29 zł za dostęp do lekcji, z których możemy skorzystać z domowego zacisza, jest naprawdę niewielki.

 

5. Różne poziomy trudności

Znajdziemy tu zarówno lekcje dla początkujących, jak i dla osób bardziej zaawansowanych, a poziomy trudności są oznaczone w przejrzysty sposób. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie. Po pierwsze ze względu na to, że osoby początkujące, po jakimś czasie mogą stanąć przed wyzwaniem i spróbować lekcji nieco bardziej wymagającej. A z drugiej strony, osoby, które na co dzień praktykują trudniejsze asany, mogą zrelaksować się przy łatwiejszych lekcjach.

 

6. Panel użytkownika jest bardzo intuicyjny i turkusowy

Możecie się domyślić, że od razu skradł moje serce 😊 W łatwy sposób możemy wyszukać zajęć, które nas interesują ze względu na podział na kategorie np.: 15- minutowe, 30-minutowe i 45-minutowe zajęcia, Joga na Odchudzanie, Joga na Ból, Joga na Stres, Joga dla Początkujących oraz wiele innych.

 


Intuicja- 10 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć


Czego mi brakuje?

1. Więcej duchowego podejścia.

Lubię kiedy nauczyciel, oprócz strony fizycznej, podchodzi do zajęć od strony duchowej. Lubię to poczucie, że będąc na macie dbam o siebie holistycznie i poprzez pracę z ciałem i oddechem, docieram również do strefy duchowej. Pewnie dlatego moimi ulubionymi zajęciami są zajęcia Kundalini Jogi z Agnieszką Berą, otwierające czakrę serca. Jednak nie miałam jeszcze okazji spróbować wszystkich zajęć. Być może kolejne okażą się być właśnie pełne duchowego podejścia 😊

 

 

Moje ulubione lekcje:

– Kundalini Joga z Agnieszką Berą- Otwarcie Czakry Serca

– Totalne Rozciąganie- Sesja dla Całego Ciała z Ulla Wilczyńską- Kalak

 

Jakich lekcji chcę spróbować w najbliższym czasie:

– Joga twarzy

– Przebudzenie- Joga w łóżku

– Hardcore dla bioder

– Yin Joga- Relaks i Odpuszczenie

– Ninja Joga- Nawet Gdy Nie Masz Ochoty 😊

 

 

Jak zacząć ćwiczyć jogę w domu?

Cieszę się, że w końcu znalazłam odpowiedź na to pytanie i z całego serca mogę Wam polecić korzystanie z lekcji w Internetowym Studiu Yogi.

Na kanale PortalYogi na YouTubie możecie skorzystać z bezpłatnych zajęć i sprawdzić jakie lekcje znajdziecie w Internetowym Studiu https://www.youtube.com/user/PortalYogi/videos

 

Wierzę, że jeśli odnajdziecie jogę, której praktyka sprawia Wam przyjemność będzie to początek Waszej wspaniałej podróży. Joga pomaga nam osiągnąć wewnętrzny spokój, zwiększa świadomość naszego ciała, przyczynia się do rozwoju duchowego, pomaga nam w kontrolowaniu toksycznych myśli oraz w wielu innych aspektach. To piękna podróż, która przynosi mnóstwo spokoju, miłości, harmonii i równowagi. A w dzisiejszym- odrobinę szalonym świecie- bardzo ważne jest to, aby zadbać o te sfery naszego życia 😊

 

PS.

Czy chcesz rozwinąć swoją intuicję i podejmować decyzje oparte na głosię serca? Przygotowałam dla Ciebie DARMOWY PDF,  w którym poznasz 9 prostych sposób, które pomogą Ci w rozwoju intuicji.

 

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty