Jak Dziennik Intuicji może odmienić Twoje życie? – Podcast Wyspa Intuicji

Każdy z nas jest swoim najlepszym nauczycielem i pora tego doświadczyć. Dziennik Intuicji pomoże Wam zaufać sobie, wsłuchać się w swoje wnętrze, zobaczyć siebie na nowo. Dziennik Intuicji może odmienić życie. Nauczy pogłębiania miłości do siebie i akceptacji.
  • Praca z dziennikiem pomaga nabrać więcej pewności siebie, przejść do działania i podejmować ważne życiowe decyzje. Uczy zaufania do siebie, wiary w siebie, pokazuje jak słuchać intuicji.
  • Dziennik pomoże przejść trudne procesy decyzyjne, pogłębić zaufanie i wiarę w siebie.
  • Dzięki niemu dowiesz się jak uporać się z emocjami, które towarzyszą, nie tylko kluczowym decyzjom w Twoim życiu, ale i tym mniejszym.
  • Przyniesie Ci wewnętrzny spokój, bez względu na to, co dzieje się w świecie „zewnętrznym”.
  • W Dzienniku znajdziesz ćwiczenia, które pomogą Wam osiągnąć cel.
  • Uświadomisz sobie, jakie są Twoje blokady, które nieświadomie sama sobie stawiasz.
Podróż z Dziennikiem Intuicji jest inna dla każdej z nas. Pomaga nam przejść przez swoje wewnętrzne traumy, lęki i przekonania.
Dziennik Intuicji jest zaprojektowany w taki sposób, byście każdego dnia przypominały sobie, co jest w zgodzie z pragnieniami naszego serca.
Pamiętaj, by mieć Dziennik zawsze przy sobie, bo nigdy nie wiesz, kiedy odpowiedzi do Ciebie przyjdą…

 

Poznaj

Dziennik Intuicji

Pierwsze takie narzędzie w Polsce, które pomoże Ci otworzyć się na jasne przekazy Twojej intuicji, poznać siebie i świadomie kreować życie pełne miłości, spokoju, szczęścia i obfitości.

 

 

Podcast Wyspa Intuicji, znajdziesz również na Spotify TUTAJ

 

Transkrypcja podcastu:

Cześć! Witam Cię w kolejnym odcinku podcastu “Wyspa Intuicji”. Cieszę się ogromnie, że tutaj wracasz, do naszej społeczności osób, które wspierają się w życiu w zgodzie ze swoim wewnętrznym głosem. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Tematem dzisiejszego podcastu będzie to, jak Dziennik Intuicji może odmienić Wasze życie.

Jak pewnie wiecie, po prostu mam w sobie niesamowitą ekscytację, na myśl o tym, że tworzymy kolejne narzędzie. Które pomoże Wam rozwijać swoją intuicję, łączyć się ze swoją wewnętrzną prawdą. Które będzie dla Was wsparciem w tym rozwoju duchowym, który nie zawsze jest łatwy. Dziennik Intuicji, który może odmienić życie. To jest mierzenie się z tym swoim cieniem, ze swoimi traumami, z tym, co do tej pory nas często blokowało. Dlatego to wsparcie w tym procesie jest niesamowicie ważne.

Jak patrzę sobie na to, jak praca z moimi dziennikami do tej pory odmieniła moje życie o sto osiemdziesiąt stopni i ta myśl o tym, że teraz może to pomóc również Wam, to po prostu sprawia, że mam niesamowity zaciesz na twarzy. Mam nadzieję, że jakoś uda mi się go ogarnąć, chociaż na czas nagrania tego podcastu. 

Więc dzisiaj podzielę się z Wami takimi kilkoma rzeczami. Które myślę, że będą dla Was ważne, jeśli myślicie o tym, żeby zacząć właśnie tę podróż z Dziennikiem Intuicji. 

Zrozumieć i doświadczyć

I pierwsze takie w ogóle najważniejsze przesłanie, które niesie ze sobą to narzędzie Dziennik Intuicji, to jest to, żeby zrozumieć i doświadczyć. Że to każdy z nas jest swoim najlepszym nauczycielem, że te wszystkie odpowiedzi są już w naszym wnętrzu. I ja wiem, że ja często też to powtarzam. Mówimy sobie o tym na warsztatach, live’ach, ale ja bardzo bym chciała, żebyście Wy po prostu tego doświadczyli. Jeśli doświadczaliście tego do tej pory, żeby być może pogłębić jeszcze to doświadczenie. Jeśli jest to dla Was coś nowego, żebyście właśnie mieli taką przestrzeń i możliwość do tego, żeby usłyszeć te swoje odpowiedzi.

I to jest ważne dlatego, że my często jak mamy podjąć jakąś decyzję to najpierw dzwonimy do znajomych. Pytamy innych o radę, wpisujemy w Google co mamy zrobić. Tak naprawdę my już to bardzo często wiemy, że odpowiedzi są już w nas.

Więc ja głęboko wierzę, że ta praca regularna, ta podróż z Dziennikiem Intuicji pomoże Wam przede wszystkim zaufać sobie, zaufać swojej wewnętrznej prawdzie. Temu, że w momencie kiedy, nie wiem, nie wiecie co zrobić, kiedy nie wiecie jaką decyzję podjąć, jak rozwiązać jakiś problem, jak otworzyć się na nowe możliwości. Że pierwszy krok, który robicie, to jest właśnie wsłuchanie się w swoje wnętrze. I powrót do tego intuicyjnego pisania, które te odpowiedzi właśnie pomoże Wam usłyszeć, zobaczyć i poznać.

Miłość do siebie

Drugim takim aspektem, w którym wierzę, że Dziennik Intuicji będzie dla Was wsparciem, jest to pogłębienie miłości do siebie i tej samoakceptacji. I to ta chwila dla siebie, której bardzo często wiem, że wielu z Was brakuje. To poczucie, że nie mamy czasu, że cały czas biegniemy. Że jesteśmy dla wszystkich wokół – dla znajomych, rodziny, dla swojej pracy, dla obowiązków. Często jednak nie ma w tym wszystkim czasu dla nas samych. A tak naprawdę ta relacja z samą sobą jest fundamentem. Jest podstawą do tego, żebyśmy my dawały innym z poziomu obfitości, a nie poziomu takiego wyczerpania i braku.

I wiem, że każde zajrzenie do Dziennika, czy zrobienie jakiegoś ćwiczenia, które tam jest, czy przeczytanie intencji, przesłań, cytatów, czy zapisanie nawet kilku zdań – opisania swoich emocji to jest kolejny wyraz miłości do samej siebie.

Dziennik Intuicji może odmienić życie

Więc oprócz tego, że Dziennik będzie pomagał Wam w pogłębianiu swojej intuicji,  o czym powiemy sobie za chwilę. To wierzę, że to będzie takie po prostu miejsce dla Was. Do którego będziecie mogły wracać. Traktować też to jako wyraz miłości do samej siebie i traktować to miejsce jako swoją najlepszą przyjaciółkę. Czyli to właśnie takie wewnętrzne wsparcie. Bo my często to swoje szczęście, ten swój stan emocjonalny uzależniamy od tego, co jest na zewnątrz. 

Tak naprawdę to jest złudne. To jest złudny głos tego naszego ego, które uzależnia nasze poczucie miłości, wartości, szczęścia od czynników zewnętrznych, czy to będą ludzie, sytuacje, praca, sukces. Tak naprawdę to wszystko jest już w nas. Ta wewnętrzna praca pomaga nam sobie o tym wszystkim przypomnieć. Bo w głębi duszy już to po prostu wiemy. Tylko w pewnym momencie o tym zapomnieliśmy i zaczęliśmy żyć takim bardziej matriksem i iluzją często naszego umysłu. A tutaj pomaga nam się to połączyć po prostu z głosem serca.

Wskazówki Intuicji

Kolejną rzeczą, oczywiście jak sama nazwa narzędzia wskazuje, czyli Dziennik Intuicji służy temu, żeby poznać jasne wskazówki swojej intuicji. Żeby nauczyć się odróżniać ten głos strachu czy myśli, wątpliwości od tego głosu naszego serca. Więc podróż z Dziennikiem pomoże Wam tak naprawdę nabrać więcej pewności siebie. Wierzę, że też przejść do działania i podjąć, te często bardzo ważne decyzje.

Wiem, że już kobiety, które pracowały z Dziennikiem, opowiadały o tym, jak dostały przesłania, jasne wskazówki odnośnie swoich relacji. Czasem wiązało się to ze skończeniem jakiś toksycznych relacji. Czasem wiązało się to ze zmianą pracy, z otworzeniem swojego biznesu, z wyprowadzką do innego kraju. Tych historii jest naprawdę mnóstwo. Ja wierzę, że właśnie ta praca z intuicyjnym pisaniem jest tutaj dla nas ogromnym wsparciem. Nie tylko, jeśli chodzi o to, żeby poznać te wskazówki.

Pogłębianie zaufania do samej siebie

Tutaj przejdziemy sobie już do kolejnego punktu. Czyli do tego, żeby pogłębiać cały czas to zaufanie do siebie. I z większym spokojem, odwagą, pewnością siebie, wiarą w siebie – działać w zgodzie z tym, co to serce nam podpowiada.

Jeśli intuicja krzyknie “wyprowadź się do innego państwa” albo “zacznij swój biznes” (chociaż oczywiście nie są to tylko tak ogromne decyzje, bo to są też mniejsze decyzje, które podejmujemy na co dzień). Natomiast jeśli wymaga to od nas odwagi, ryzyka czasem, to nadal wracanie do pisania w dzienniku pomoże nam przejść przez ten proces. Pomoże nam poradzić sobie z emocjami, które do nas przychodzą. To jest takie miejsce właśnie tej swojej najlepszej przyjaciółki. Że tu zawsze  możemy wrócić, wygadać się.

I w momencie, kiedy my to wszystko wypiszemy na papier, to co często jest w naszej głowie, to co siedzi w naszym ciele, to po prostu jest to poczucie, jakbyśmy zrzuciły dziesięć kilo jakiegoś ciężaru, które w nas było.

Wierzę, że ta praca z dziennikiem pomoże Wam też przywrócić więcej wewnętrznego spokoju do swojego życia na co dzień. Bez względu na to, co będzie działo się na zewnątrz. Dziennik Intuicji może odmienić życie. Dlatego, że dla wielu z nas ten czas, w którym teraz jesteśmy, jest to dosyć niepewny czas, czas pełen transformacji. Natomiast ten stan spokoju my zawsze mamy w sobie. Możemy do niego wracać, możemy go mieć bez względu na to, co dzieje się na zewnątrz.

I wierzę, w Waszą podróż z dziennikiem, z ćwiczeniami, które tam są, z pytaniami, które dla Was przygotowałam z intencjami, z modlitwami, cytatami. Wierzę, że będzie to właśnie ta podróż, która będzie Was w tym głęboko wspierała.

Uświadomienie sobie blokad

Kolejna zmiana, jaką może Wam przynieść praca z Dziennikiem, jest uświadomienie sobie swoich najgłębszych blokad, najgłębszego strachu, najgłębszych przekonań. Dlatego, że to, co nieświadome, cały czas wpływa na to, czego my doświadczamy w swoim życiu. 

Ja pamiętam mnóstwo historii ze swojego życia, ze swoich dzienników, którymi też dzielę się z Wami na warsztatach czy na live’ach. W których po prostu czułam jakąś blokadę, czułam, że stałam w miejscu. Ja nie wiedziałam, dlaczego po prostu nie mogę ruszyć i zamiast tkwić w tym martwym punkcie, dawałam sobie intencje, żeby sobie to uświadomić. Siadałam do medytacji i do pisania w Dzienniku. I nagle po prostu jakaś energia zaczynała przeze mnie pisać.

Wracały mi wspomnienia jakichś sytuacji na przykład z dzieciństwa. I uświadomienia sobie przekonań tego, co było odpowiedzialne rzeczywiście za to, że ja w danym momencie czułam, że po prostu stoję w miejscu i nie mogłam ruszyć.

Uświadomienie

I bardzo często jakby uświadomienie sobie tego przekonania już jest ogromnym krokiem do uzdrowienia. Natomiast jeśli też potrzebujemy głębszej pracy, to u mnie na stronie też znajdziecie cały warsztat na temat zmiany swoich przekonań i tego, jak możecie do tych głębokich przekonań się dokopywać. Jak je zmieniać z głębokiego poziomu pracując ze swoją podświadomością.

Także na kamilasurma.com/sklep znajduje się warsztat. Jeśli poczujecie, że chcecie z tym pracować głębiej, jest warsztat dotyczący właśnie zmiany przekonań. Więc ten dziennik to jest tak naprawdę miejsce, w którym też głęboko pracujemy ze sobą. 

Rozwój to nie jest tylko radość, szczęście

To, co mówiłam na początku. Że ten rozwój to nie jest tylko radość, szczęście, tęcza, kwiatki i cokolwiek tam jeszcze sobie jeszcze wybierzemy, mnóstwo wspaniałych kolorów. Oczywiście do tego dążymy. Jednak często, aby tego doświadczyć, ważne jest, żeby zmierzyć się z tym, co być może wypierałyśmy do tego momentu. Być może są to jakieś traumy. Zmierzenie się z tym swoim cieniem.

To nie jest tak, że my doświadczamy tylko światła. Jakby żyjemy w tym świecie, gdzie jest ten nasz cień, jest to nasze światło. I tak naprawdę uświadomienie sobie tego cienia pomaga też nam  bardzo często świecić jeszcze bardziej. Bo akceptujemy to jako część siebie, a nie wypieramy.

To, czego my nie akceptujemy, to co wypieramy i tak ma na nas wpływ. Natomiast my wtedy temu oddajemy jakby swoją moc. A tu w momencie, kiedy pracujemy ze sobą, przyglądamy się temu. To też pomaga nam właśnie pogłębić akceptację i miłość do siebie. Bo jeśli patrzymy na to, że w pewnym momencie podejmowałyśmy decyzję z poziomu niskiego poczucia własnej wartości, to możemy spojrzeć na siebie z takim współczuciem, zrozumieniem. Pogłębić tę relację  z sobą i zacząć później podejmować inne działania, inne decyzje.

I przez ten cały proces możemy właśnie w dzienniku przejść. Więc to jest niesamowite, że tak naprawdę dla każdej z nas podróż z Dziennikiem Intuicji będzie totalnie inną podróżą. Tam nie ma schematu, w którym my jakby wchodzimy.

Twoje intencje

Możemy dać sobie intencje na każdy egzemplarz dziennika. Bo to jest też narzędzie, do którego możecie wracać. Kiedy już skończycie jeden dziennik, możecie wrócić, zakupić kolejny i przejść przez kolejną podróż. Ja po prostu bez dziennika czasem czuję się jak bez ręki, więc zawsze mam jakiś zapas. A teraz cieszę się, że będę mogła korzystać z tego narzędzia, które teraz wraz z zespołem tworzymy. I to jest takie miejsce, które pomaga nam przejść właśnie przez tę wewnętrzną pracę. Która jest tak naprawdę niezbędna w procesie manifestacji swoich marzeń.

Bo to, czego my doświadczamy na zewnątrz, jest odzwierciedleniem tego, co jest wewnątrz. Więc jeśli jakiś aspekt naszego życia nie jest w pełni przepływu, takim jakbyśmy chcieli, to może oznaczać to, że właśnie jest tam jakiś strach, jakieś przekonanie, jakaś trauma. Coś nieuzdrowionego, coś, co po prostu  blokuje te wszystkie odpowiedzi, które są już w nas.

Więc to narzędzie pomoże się Wam z tym połączyć. Uświadomić to sobie, żeby następnie zaprosić tam uzdrawiającą energię bezwarunkowej miłości, światła i  prowadzenie wszechświata. Tak żeby uzdrowić w zgodzie z najwyższym dla Was dobrem

No właśnie. I tutaj przechodzimy do kolejnego tematu, czyli tej świadomej kreacji swojego życia.

Dziennik jest zaprojektowany w taki sposób, żebyście każdego dnia siadały i przypominały sobie, poprzez kolejne kartki, które tam znajdziecie i ćwiczenia – co tak naprawdę chcecie w tym życiu stworzyć. Co jest w zgodzie z pragnieniami właśnie waszego serducha. Poprzez to przypominanie sobie na co dzień. Zaczynanie z tą głęboką intencją, z połączeniem się ze sobą. Wtedy zaczynamy to swoje życie tworzyć. Przywołując wizję już w postaci dziękczynnej. Tak jakby się już to wydarzyło. Dzięki temu podwyższamy poziom swoje wibracji.

Kiedy uzdrawiamy jakieś swoje traumy, kiedy uzdrawiamy strach, to co nas blokowało, kiedy skupiamy się na wdzięczności. To wszystko sprawia, że my podnosimy swoje wibracje. A kiedy mamy podwyższone wibracje, to zaczynamy się dostrajać do częstotliwości swoich pragnień. I dzięki temu one zaczynają się pojawiać w naszej przestrzeni.

Czyli to nie jest to, co mówiliśmy sobie w odcinku o prawie przyciągania. To nie jest tak, że my tylko skupiając się na tym, czego chcemy, przyciągamy to do swojej przestrzeni. To jest praca wewnętrzna. Dostrojenie się do tych częstotliwości. To jest bycie tym, kim chcemy być. Już tu i teraz. To jest pozbycie się tego poczucia chcenia. I połączenia się z tym poczuciem, że to już mam, że mam to w swojej przestrzeni. I wiem, jak ogromnie ważne jest to w tym całym procesie tworzenia swojego życia. W pełni obfitości, miłości, szczęścia, spełnienia, w zgodzie ze swoją misją i tym, kim naprawdę jesteśmy.

Dlatego te ćwiczenia i taki proces też będziecie przechodzić, pracując właśnie sobie z Dziennikiem Intuicji. Przekonując się jak Dziennik Intuicji może odmienić życie.

Więcej cudów

No i to oczywiście, łączy się z tym, że w naszym życiu będzie działo się więcej magii, więcej cudów, więcej lekkości, przepływu. Dlatego, że w momencie, kiedy otwieramy się na to prowadzenie tej wyższej energii, takie cuda zaczynają się dziać. Zaczynają się dziać te synchroniczności. Czyli odpowiednie osoby nagle pojawiają się w odpowiednim miejscu. Te możliwości do nas jakoś tak przychodzą dużo łatwiej, a nie z poziomu takiej ciężkiej pracy.

Ta magia przychodzi. I często jest tak, że w momencie, kiedy dajemy sobie jakąś intencję, medytujemy – to te odpowiedzi przychodzą do nas w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego ja też zawsze mówię, żeby dziennik mieć zawsze przy sobie. Bo często te odpowiedzi nie przychodzą, wtedy jak my tak bardzo chcemy, żeby one przyszły. Tylko jak jesteśmy sobie w parku na przykład, gdzie totalnie już o nich zapomniałyśmy. To nagle wtedy pojawia się przestrzeń i przychodzi nam po prostu jakieś olśnienie. I ważne jest, żeby sobie je wtedy zapisać.

Dlatego, że często jest tak, że  to jedno słowo, które może się pojawić, czy jedno zdanie w momencie, kiedy my zaczniemy pisać, to nam po prostu popłynie. Popłyną wszystkie wskazówki.

Może być tak, że to będzie kolejna kropka. Kolejny taki puzzel, który będzie potrzebny do całej tej układanki, którą zrozumiemy za jakiś czas. Ale! Często to przychodzi tylko raz. Często dostaniemy ten przekaz, tę inspirację i to gdzieś tam nam umknie. I zapisanie tego w Dzienniku  pomaga nam później połączyć te kropki. Zrozumieć, dlaczego wszechświat kierował nas w takie miejsca i dlaczego dawał nam takie przesłania po drodze. 

I idąc też już głębiej w ten świat rozwoju duchowego…

Dziennik, tak naprawdę jest takim wspaniałym miejscem, w którym możemy otworzyć się na przekazy od naszych przewodników duchowych, od naszych aniołów, prosić też ich o wsparcie. Ja często lubię dawać. Na przykład pisać w dzienniku taką “tudulis” dla moich przewodników. Coś po prostu, co oni mogą zrobić, czego ja nie muszę w tym świecie materialnym. Więc to proszenie o pomoc duchową jest też niesamowitym aspektem. Natomiast to już Wy poczujcie, czy jest to, coś, co z Wami rezonuje. Czy to jest coś, z czym łączycie się na co dzień. Do czego Was gdzieś tam dusza woła.

Dziennik Intuicji może odmienić życie.

Ja bardzo często miewam tak, że pisałam w dzienniku i nagle moje pismo po prostu zaczynało się zmieniać. Tak jakby rzeczywiście jakaś inna energia przeze mnie pisała. Dzięki temu też poznałam imiona swoich przewodników duchowych, aniołów. Niesamowite jest to wsparcie, bo naprawdę można poczuć energię tej bezwarunkowej miłości, która nas otacza. Przypomnieć sobie, że nie tylko jest ten świat materialny, który widzimy swoimi oczami. Jest też taki świat, którego możemy doświadczyć. Kiedy te oczy zamkniemy i bardziej skierujemy swoją uwagę na czucie, na doświadczanie.

I ja wierzę, że to narzędzie Dziennik Intuicji też po prostu będzie dla każdego z nas wsparciem.

Podsumowując “Jak Dziennik Intuicji może odmienić Wasze życie?”.

Patrząc też na swoją podróż i podróż osób, z którymi pracowałam do tej pory z tym narzędziem, powiedziałabym, że z poczucia takiego pogubienia, braku miłości do siebie, być może niskiego poczucia własnej wartości, braku zaufania możemy otworzyć się na życie z poziomu obfitości. Zamiast poziomu “braku”, życia pełnego miłości, spełnienia, zaufania do siebie, zaufania do tego, że to ja jestem  swoim najlepszym nauczycielem i do tego, że ja jestem swoją najlepszą przyjaciółką. Życia pełnego samoakceptacji, zrozumienia kim naprawdę jestem. I tej głębokiej miłości do siebie i manifestacji swoich najgłębszych pragnień i wizji na swoje życie. 

To może się zmienić, a Wy już poczujcie, czy jest to coś, czego pragniecie. Jeśli tak – Dziennik Intuicji jest dostępny na stornie www.kamilasurma.com/dziennikintuicji

Ja Was zapraszam do tej wspólnej podróży, a Wy poczujcie.

I do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu. 

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty