Intuicja- 10 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o intuicji.

Czy wiesz czym jest intuicja?

A czy kiedykolwiek pomyślałeś o znajomym, a chwilę później spotkałeś go na ulicy lub dostałeś od niego wiadomość?

A może miałeś przeczucie, które podpowiadało ci jak skończy się dana sytuacja?

Jeśli tak, to możesz mieć pewność, że intuicja istnieje w Twoim życiu, nawet jeśli sobie nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę.

Dlaczego?

Bo ciągle zastanawiałam się co zrobić ze swoim życiem. Miałam wiele pomysłów, ale nie potrafiłam podjąć właściwej decyzji. Bałam się ryzyka i skutków jakie przyniesie. Coś mnie paraliżowało i przez to ciągle stałam w miejscu.

Wszystko się jednak zmieniło, kiedy zaczęłam ufać swojej intuicji.

Teraz moje życie wypełnione jest ogromem miłości i spokoju. Jeśli dzieje się w nim coś co chciałabym nazwać “negatywnym doświadczeniem” wiem, że jest to lekcja, przez jaką muszę przejść, aby stać się osobą, która chce osiągnąć to czego pragnie.

Codziennie podejmuję decyzje, słuchając głosu intuicji, i to dzięki niej odważyłam się pisać bloga, prowadzić swój własny biznes, dzielić się swoją historią, a od niedawna uczyć innych jak słuchać głosu intuicji, podejmować odważne decyzje i odzyskać harmonię w życiu.

Dlaczego jest Ci potrzebna dobrze rozwinięta intuicja?

 Jak mówił Steve Jobs: „Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na to życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną”.

 

To jest cała esencja naszego życia. To dlatego tu jesteśmy. Aby kierować się sercem i doświadczyć tego do czego zostaliśmy stworzeni.

Dobrze rozwiniętej intuicji potrzebujesz aby:

  •  Połączyć się ze swoją wewnętrzną mądrością, która jest źródłem miłości i prawdziwej potęgi
  •  Odnaleźć swoją własną drogę i stworzyć życie, które będzie Cię ekscytować
  • Podejmować odważne decyzje i spełniać marzenia, o których od dawna marzyłaś
  • Nie zwariować w świecie, w którym każdy mówi Ci jak masz żyć
  • Odnaleźć swój potencjał i żyć w zgodzie z tym co podpowiada Ci serce
  • Wiedzieć jaką decyzję podjąć pomimo wątpliwości w Twojej głowie i strachu, który odczuwasz
  • Odzyskać spokój i harmonię w codziennym życiu
  • Rozwinąć swoją kreatywność, aby realizować nowe projekty, dzięki którym będziesz czuć się spełniona i żyć w dostatku.


10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ O NIEJ WIEDZIEĆ:

1. Intuicję ma każda z nas (tak, ty również)

Jest ona tak zwanym szóstym zmysłem. Jednak tak samo jak zmysłu węchu może być rozwinięty u każdego z nas w innym stopniu, tak samo jest w przypadku intuicji. Każdy z nas ją ma, ale żeby korzystać z niej bardziej świadomie, musimy poświęcić więcej czasu i praktyki, aby ją w sobie rozwinąć.

2. Intuicja jest jak nasz najlepszy przyjaciel.

Intuicja zna odpowiedzi na nasze pytania, dotyczące tego jaką decyzję powinniśmy podjąć. Ona zawsze kieruje się naszym Najwyższym Dobrem, dlatego jeśli jej zaufamy, mamy pewność, że pokieruje nas drogą, która będzie dla nas najlepsza. Intuicja, jest jak nasz najlepszy przyjaciel, ponieważ jej głos zawsze przynosi nam spokój i daje wskazówki, które mają zaprowadzić nas do doświadczenia jeszcze więcej szczęścia i spełnienia.

3. Głos intuicji jest niezwykle cichy.

Kiedy pojawiają się w Twojej głowie takie myśli jak „To okazja nie do odrzucenia! Nie możesz tego przegapić!”- możesz mieć pewność, że nie jest to głos twojej intuicji. Głos intuicji jest zazwyczaj cichy, dlatego tak łatwo jest nam ją przeoczyć. Jest jak szept pośród dzikiego tłumu twoich myśli. Jeśli chcesz ten szept usłyszeć, musisz zadbać o to, aby wyciszyć chaos, który jest wokół Ciebie.

4. Intuicja zazwyczaj nie jest zgodna z logiką

Wskazówki intuicji pochodzą z serca, dlatego tak bardzo różnią się od tego co pojawia się w naszej głowie. Wskazówki umysłu, bazują na doświadczeniach z przeszłości i naszych przekonaniach. Dlatego tak ciężko jest na podjąć decyzję, opartą na tym co podpowiada nam serce. W tym momencie, kontrolę od razu przejmuje umysł, a w naszej głowie pojawiają się wątpliwości.

5. Odpowiedź intuicji, znajduje się w ciele.

Za każdym razem, kiedy chcesz podjąć jakąś decyzję, szukaj odpowiedzi w ciele. Zauważ jak na podjęcie danej decyzji reaguje Twoje ciało. Czy czujesz się spięty, zestresowany czy może odczuwasz wewnętrzny spokój?

6. Intuicja jest czymś, co łączy znane nazwiska

Miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną ~ Steve Jobs

Słuchaj swojej intuicji. Ona powie ci wszystko co potrzebujesz wiedzieć. ~ Anthony J. D’Angelo

Wierzę w intuicję i inspirację. Czasami CZUJĘ, że mam rację… Nie WIEM, że mam rację.  ~Albert Einstein

Życie szepcze do ciebie cały czas. Każde doświadczenie, które pojawia się w Twoim życiu mówi coś do ciebie. Jest wskazówką. ~ Oprah Winfery

Każda z tych osób, wiedziała, czym jest intuicja, jak słuchać jej głosu i jak używać jej do zmiany świata na lepsze i robienia rzeczy, które innym wydają się niemożliwe.

7. Intuicja pomaga nam w drodze do samorealizacji.

Kiedy pogłębiamy naszą duchowość, wsłuchujemy się w swoje wnętrze, stajemy się bardziej połączeni ze swoją wewnętrzną mądrością, która jest źródłem miłości i prawdziwej potęgi.

8. Decyzje podejmowane w zgodzie z intuicją są wspierane przez Wszechświat.

To jakie decyzje podejmujemy każdego dnia, ma wpływ na naszą przyszłość. Kiedy nauczymy się słuchać i ufać intuicji, doświadczymy mniej zagubienia, a więcej harmonii. Intuicja zna drogę do życia pełnego szczęścia, dostatku i spokoju. Wsłuchaj się w jej głos.

9. Intuicja odkrywa przed nami drogę dzień po dniu.

Każdy z nas chciałby znać od razu ostateczny cel, do którego dąży, aby podjąć decyzję, czy jego działanie się „opłaca”. Z intuicją jest odwrotnie. Ona wie co jest dla nas najlepsze, a jeśli podejmiemy jedną decyzję w zgodzie z tym co nam podpowiada, dopiero wtedy wskaże nam kolejną wskazówkę. Ona musi być pewna, że my jesteśmy gotowi i chcemy działać, zgodnie z tym jak nas kieruje.

10. Intuicja korzysta z nieograniczonych źródeł

Nasz umysł dzieli się na świadomość i podświadomość. Jeśli opieramy się jedynie na tym co wie nasz umysł świadomy, wykorzystujemy jedynie 20%. Pozostałe 80% to działanie podświadomości. To tam powstaje myśl intuicyjna, do której świadomość nie ma dostępu. To dzięki wykorzystaniu potęgi podświadomości mamy dostęp do nieograniczonej mądrości, która prowadzi nas przez życie i pomaga w rozwiązaniu problemów.

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się jak mogę pomóc osobom, które są na etapie, na którym ja byłam kiedyś. Jak nauczyć innych słuchania głosu intuicji i podejmowania odważnych decyzji. Czy to da się zrobić? Jasne, że się da! Wróciłam myślami, do tego jaki był schemat, który pozwolił mi rozwinąć intuicję i zmienić swoje życie. Włożyłam w to całe serce i tak powstała Wyspa Intuicji, czyli 16-dniowy kurs, który pomoże Ci rozwinąć swoją intuicję i podejmować decyzje oparte na głosie serca.

Wierzę, że jeśli ja odnalazłam siebie na Wyspie, teraz Ty możesz zrobić to samo. 😊

Chcesz odzyskać swoje połączenie z intuicją?
Poznać narzędzia, które pomogą Ci w jej rozwoju i wsłuchaniu się w głos miłości, aby zacząć odważnie żyć w zgodze z tym kim naprawdę jesteś?
Już niedługo rusza kolejna edycja mojego autorskiego programu
“Odważ się żyć w zgodzie ze sobą”.

Zapisz się na listę osób zainteresowanych, aby dowiedzieć się o starcie programu jako pierwsza i otrzymać zniżkę.

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty