Dostrzegaj tylko miłość i światło

Każdego dnia stoimy przed wieloma sytuacjami i doświadczeniami. Jedne są bardziej przyjemne, drugie zdecydowanie mniej (delikatnie to ujmując…) Jednak to w jaki sposób na nie zareagujemy, sprawia czy oddalimy się od źródła miłości czy do niego zbliżymy.

Dzisiaj zachęcam Cię do tego, aby zacząć poranek z intencją i przypominać sobie o niej w ciągu dnia:

Dzisiaj pragnę dostrzegać tylko miłość i światło


Nasze ego w bardzo łatwy sposób odseparowuje nas od innych i od naszego źródła. 

Wystarczy jedno małe zdarzenie, które wyprowadzi nas z równowagi i sprawi, że odłączymy się od miłości.

To może być rozmowa z szefem, który akurat dzisiaj wyleje na nas swoje frustracje. 

Kierowca, który na nas trąbi i krzyczy, otrzymanie maila ze złą wiadomością lub jakiekolwiek inne zdarzenie, które sprawia, że wpadamy w pętle negatywnych myśli.

Te wszystkie sytuacje są tak naprawdę zaproszeniem Wszechświata do tego, aby świadomie wybierać bezwarunkową miłość i współczucie. Te doświadczenia pomagają nam się rozwinąć.

Bez względu na to co nam się w życiu przydarza, zawsze mamy wybór. Możemy spojrzeć na tą sytuację z poziomu ego lub oczami miłości i ujrzeć w niej światło.

Być może do tej pory nie dostrzegliśmy, że osoba, która zachowała się źle w stosunku do nas, tak naprawdę cierpi w środku. Braliśmy jej słowa i zachowanie, bardzo personalnie, co mogło nawet odbić się na naszym poczuciu własnej wartości.

Kiedy spojrzymy na drugą osobę dostrzegając tylko miłość i światło, z większą łatwością zrozumiemy, że ta osoba tak naprawdę cierpi w środku. Możemy wtedy wysłać jej bezwarunkową miłość, zamiast denerwować się jeszcze bardziej. 

W jaki sposób na co dzień odłączamy się od siebie samych i naszego źródła?

Robimy to m.in poprzez negatywne myślenie o sobie lub innych, ocenianie, wybieranie strachu, wątpienie w siebie itd.

Być może na ulicy widzimy osobę, która przechodzi obok nas i od razu wydajemy osąd: Co za spodnie… jak można tak się ubrać. Ale miała włosy… 

To głos ego, który odseparowuje nas od drugiego człowieka. Głos, który mówi, że drugi człowiek jest inny, gorszy lub lepszy – w zależności od sytuacji. Głos ego nie widzi drugiego człowieka jak równego sobie.

Ale my zawsze mamy wybór. Mimo tego, że na początku wybraliśmy głos ego, osadzając i oceniając, zawsze możemy wybrać głos miłości. 

I w tym właśnie pomoże Ci dzisiejsza intencja: 

Dzisiaj pragnę dostrzegać tylko miłość i światło. 

Wypowiedz to zdanie lub pomyśl o nim, kiedy tylko złapiesz się na tym, że osądzasz innych lub oddzielasz się od miłości. 

Dzięki temu otworzysz się cuda.

Każdy z nas jest miłością. Każdy z nas ma w sobie światło. A kiedy dostrzeżesz je w samym sobie, również zaczniesz dostrzegać je w innych ludziach.

Jeśli złapiesz samego siebie na krytykowaniu, negatywnym myśleniu, wątpieniu w siebie i swoja wartosc, pamiętaj, że jest to głos Twojego ego. 

I tutaj ponownie masz wybór. Możesz wybrać głos miłości poprzez chwile zatrzymania, uświadomienie sobie tego, że poprzez takie myślenie i zachowanie oddzieliłeś się od swojego źródła. 


Wybacz sobie i powiedz dzisiejszą intencję: Pragnę dostrzegać tylko miłość i światło. 

Powinieneś poczuć, jak szybko wewnętrzny spokój i miłość wypełniają Twoją duszę, a Ty odzyskujesz połączenie ze swoim źródłem.

To właśnie od takich drobnych rzeczy, chwil zaczynają się cuda. Od momentów, w których uświadomimy sobie działanie naszego ego, wybaczymy i spojrzymy na świat oczami miłości dostrzegając tylko światło. 

Pamiętaj o tym w ciągu dnia!

Z miłością,
Kamila

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty