Dlaczego wciąż powtarzasz ten sam schemat w życiu i jak go zmienić?

Czy pamiętasz ze swojego życia sytuacje, w której wciąż powtarzałeś ten sam schemat. Może znowu przyciągnąłeś do siebie partnera, który po kilku miesiącach cię zostawił?
Być może znowu jesteś w pracy, która wysysa z ciebie energię i nie daje ci spełnienia?

Przykładów może być wiele. Ale jedno wiem na pewno. Powtarzanie w kółko tego samego schematu jest po prostu frustrujące. 

Chcemy coś zmienić. Chcemy wyjść z tego schematu, a mimo naszych starań, wciąż dzieje się to samo. 

Czasem tracimy już siły i nadzieje na to, że będzie lepiej.

 

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego wciąż powtarzasz ten sam schemat?


Wszystko co dzieje się w naszym życiu, dzieje się dla nas a nie przeciwko nam.
Tak samo jest z pojawiającymi się schematami. Choć czasem ciężko nam to w to uwierzyć- szczególnie w momentach kiedy doświadczanie tych samych sytuacji wiąże się dla nas z bólem i cierpieniem. 

Ale to naprawde dzieje się dla nas i już Ci wyjaśniam, co mam na myśli.

Jeśli stale powtarzamy ten sam schemat, to znaczy, że nadal nie nauczyliśmy się lekcji, która za nim stoi.

Jeśli wciąż przyciągasz takie same relacje np. Partnerów lub partnerki, którzy Cię nie szanują. Być może jest to dla Ciebie znak, aby zacząć szanować samego siebie.

Jeśli wciąż zaczynasz nową pracę, która nie daje Ci spełnienia, być może jest to dla Ciebie znak, aby zacząć podążać za głosem serca, swoją intuicją i iść swoją własną drogą, zamiast tą, która narzuca Ci większość społeczeństwa.

Zastanów się jakie schematy pojawiają się w Twoim życiu, a następnie uświadom sobie jaka lekcja za nimi stoi.

Jeśli tego nie zrobisz, wciąż będziesz przyciągał do swojego życia sytuacje, które mają nauczyć Cię właśnie TEJ LEKCJI.


Nie uciekniesz przed nią. 


Zmierz się z tymi sytuacjami. Wybierz miłość zamiast strachu.

W momentach kiedy powtarzany przez nas schemat wiąże się z bólem i cierpieniem najczęściej stawiamy się w roli ofiary. Pytamy wtedy siebie i Wszechświat:

Dlaczego to przytrafiło się właśnie mnie? Dlaczego to się znowu dzieje? 

Kiedy zadajemy takie pytanie, tak naprawdę nie bierzemy odpowiedzialności za swoje życie. Stawiamy się w roli ofiary, załamujemy się, smucimy, złościmy i frustrujemy, że znowu powtarzamy ten sam schemat i nie możemy się z niego wyplątać. Choć tak bardzo byśmy chcieli. 

Pamiętam wiele takich sytuacji w swoim życiu. Pamiętam momenty, kiedy siadałam w łazience na podłodze i z bezsilności płakałam (a raczej wyłam) i błagałam o cud. 

I oczywiście Wszechświat zawsze odpowiada na nasze wołanie. Jednak za każdym razem prawdziwa zmiana następowała kiedy brałam pełną odpowiedzialność za swoje życie. Zamiast stawiać się w roli ofiary, zaczęłam sobie zadawać pytania:

Czego ta sytuacja ma mnie nauczyć? Jaką widzę w tych lekcje? W jakim celu stworzyłam sobie tą sytuacje?


I w tym momencie zawsze działam się magiczna rzecz. Nagle z poczucia bezsilności i totalnej rozpaczy, czułam jak z każdym oddechem odzyskuję wiarę, spokój i poczucie, że to przecież ja mam moc, aby stworzyć swoje życie. 

Dzięki tym momentom zrozumiałam, że to wszystko działo się dla mnie, abym mogła uświadomić sobie, jakie negatywne przekonania i podejmowane przeze mnie działania blokują mnie przed tym, żeby ruszyć naprzód i tworzyć, życie, o którym zawsze marzyłam. 

Ta jedna chwila. Ten jeden moment… kiedy zamiast stawiania się roli ofiary – wybierania głosu ego, wzięłam odpowiedzialność za swoje życie- wybrałam głos miłości. To właśnie zmieniło wszystko i sprawiło, że z tego miejsca, moja intuicja zaczęła prowadzić mnie do cudownych rozwiązań, które pomagały mi uzdrowić moją sytuację.


JAK WYJŚĆ ZE SCHEMATU?

1. WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE ŻYCIE

Koniec ze stawianiem się w roli ofiary i ciągłym zadawaniem pytań:

Dlaczego ja? Dlaczego to znowu się dzieje?

Masz w sobie moc, żeby stworzyć życie o jakim zawsze marzyłeś. Zacznij patrzeć na każdą sytuację oczami miłości.

Jeśli twoje dotychczasowe działania, myśli, uczucia doprowadziły Cię do tego, że wciąż powtarzasz ten sam schemat, to równie dobrze możesz zmienić to co Ci nie służy i zacząć świadomie tworzyć życie pełne szczęścia, miłości, spełnienia i radości.

2. ZROZUM LEKCJĘ, KTÓRA ZA KRYJE SIĘ ZA TYM SCHEMATEM

Jeśli chcesz wyjść ze schematu, zrozum lekcje, która za nim stoi. Wszechświat przez to doświadczenie pokazuje Ci, co jest w Tobie do przepracowania, jakie blokady postawiłeś sobie na drodze do miłości. Doceń to. Zajrzyj w głąb w siebie. Wsłuchaj się w odpowiedzi, które są już w Tobie i zadaj sobie pytanie:

W jakim celu stworzyłem tę sytuację? Czego to ma mnie nauczyć?

3. OTWÓRZ SIĘ NA PROWADZENIE INTUICJI

Jeśli Twoją intencją będzie to, aby uzdrowić swoją sytuację, Twoja intuicja poprowadzi Cię do cudownych rozwiązań. Być może spotkasz na swojej drodze osoby, które pomogą Ci wyjść ze schematu i rozpocząć nowy, piękny etap w swoim życiu. Nie musisz mieć całego planu, na to jak uzdrowić swoją sytuację. Po prostu zrób pierwszy krok zgodny z głosem swojej intuicji. Kieruj się przeczuciem. Masz w sobie wewnętrzny kompas, który z każdym kolejnym krokiem prowadzi Cię przez życie.

4. ZMIEŃ SWOJE PRZEKONANIA

Uświadomienie sobie lekcji to pierwszy krok do zmiany. Kolejną częścią jest zmiana negatywnych przekonań zapisanych w naszej podświadomości. To one tworzą naszą rzeczywistość.

Część przekonań została zapisana w naszych umysłach w okresie dorastania, a część mogliśmy genetycznie odziedziczyć po naszych przodkach. I to właśnie te przekonania, mogą blokować nas przed tym, aby ruszyć z miejsca.

Jeśli w Twojej podświadomości zapisane jest przekonanie: Życie jest trudne, to będziesz przyciągał do swojego życia doświadczenia, które będą Ci pokazywały, że życie jest trudne.
To zmiana przekonania w Twojej podświadomości np. na: Życie jest łatwe, sprawi, że zaczniesz przyciągać do  siebie sytuacje, dzięki którym doświadczysz łatwego życia.

Jeśli wciąż powtarzasz ten sam schemat i nie wiesz jak ruszyć dalej, napisz do mnie TUTAJ lub na kontakt@kamilasurma.com. A podczas sesji indywidualnej (również online) pomogę Ci uzdrowić Twoje blokady na poziomie fizycznym, emocjonalnym, psychicznym i duchowym.

Cudownych zmian,
Kamila 🙂

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty