Co zrobić kiedy nie wiesz co zrobić? 6 prostych kroków.

Każdy z nas ma takie chwile w życiu, kiedy po prostu nie wie co zrobić. Z jednej strony, chcemy znaleźć rozwiązanie, na sytuacje, w której jesteśmy, a z drugiej błądzimy, wciąż zataczając to samo koło. Stale powtarzamy sobie:

Ja już naprawdę nie wiem co zrobić…

Chcę cos zmienić, ale nie wiem jak…

Od czego mam zacząć?

Gdzie szukać odpowiedzi i rozwiązania?


Brzmi znajomo? Czy Ty też czasem czujesz się sfrustrowany i zagubiony, bo nie wiesz co zrobić i jaką decyzję podjąć?

To teraz weź głęboki oddech, bo jesteś we właściwym miejscu 😊 Twoja intuicja skierowała Cię na ten wpis (a mnie żeby go dla Ciebie napisać). Wierzę, że znajdziesz w nim odpowiedzi, których szukasz 😊

No to zaczynamy!

Co zrobić kiedy nie wiesz co zrobić? 5 prostych kroków:

 

1. PAMIĘTAJ, ŻE WSZYSTKIE ODPOWIEDZI SĄ JUŻ W TOBIE

Serio, serio! – jak mawiał osioł ze Shreka.

Często jest tak, ze kiedy nie wiemy co zrobić, pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy to bieganie po znajomych i proszenie ich o radę. Nie mówię, że jest w tym coś złego, ale… Jeśli bardziej ufamy innym, niż samym sobie, to bardzo łatwo możemy się w życiu pogubić.

Sama tego doświadczyłam wiele razy. Zaufałam radom i opiniom innych i zaczęłam iść drogą, która była w zgodzie z nimi a nie ze mną.


POBIERZ BEZPŁATNY FRAGMENT KSIĄŻKI “WYSPA INTUICJI, ODWAGI I WIARY

I POZNAJ MOJĄ HISTORIĘ


Przegadanie z innymi sytuacji, w której jesteś, może Ci pomóc, pod warunkiem, że i tak najbardziej ufasz swoim przeczuciom. Kiedy prosisz innych o rady, przenieś świadomość do swojego ciała i zapytaj się siebie: Czy to ze mną rezonuje? Czy ja to czuję? Czy podjęcie takiej decyzji daje mi poczucie wewnętrznego spokoju?

Pamiętaj, że wszystkie odpowiedzi są już w Tobie. Masz w sobie intuicję, która tym cichym głosem, krok po kroku prowadzi Cię przez życie. Zaufaj sobie!

I przestań szukać odpowiedzi tam gdzie ich nie ma. Nie szukaj na zewnątrz. Zajrzyj w głąb siebie!

 

2. MEDYTUJ

 „Nie możemy rozwiązywać problemów używając takiego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia się.” ~ Albert Einstein

Masz dostęp do nieograniczonych źródeł inteligencji, która jest już w Tobie. Podczas medytacji, możesz się z nią połączyć i zlecić swojej podświadomości znalezienie najlepszego rozwiązania na sytuację, w której obecnie jesteś.

Medytacja pomaga Ci również wyjść z programu „Walcz albo uciekaj” (układu współczulnego), który uaktywnia się w naszym ciele kiedy jesteśmy zestresowani.

Dla Twojego ciała to taki sam znak, jakbyś stał właśnie naprzeciwko lwa, który ma Cię zaraz pożreć.

Co się wtedy dzieje z Twoim ciałem? Wzrasta poziom adrenaliny, napinają się mięśnie, podnosi się ciśnienie krwi, przyśpiesza bicie serca,  Twój organizm mobilizuje się walki lub ucieczki.

Odpowiedzi, których szukasz nie przyjdą do Ciebie, jeśli Twój organizm będzie myślał, że stale musi walczyć lub uciekać. A to właśnie się dzieje, kiedy każdego dnia jesteśmy zestresowani.

Aby znaleźć rozwiązanie i wsłuchać się w głos intuicji, musisz zmienić bieg, na którym jedziesz i przejść na program „Alarm odwołany” (układ przywspółczulny). I w tym właśnie pomoże Ci medytacja.

Im bardziej się stresujesz tym, że nie wiesz co zrobić, tym dalej jesteś od rozwiązania tej sytuacji.

Czy to ma sens?

Zatrzymaj się. Usiądź chociaż na chwile do medytacji. Wsłuchaj się w siebie i stwórz przestrzeń do tego, aby Twój wewnętrzny kompas wskazał Ci drogę.

3. ODPUŚĆ KONTROLĘ

Nasze ego po prostu uwielbia kontrolę. To głos ego stale podpowiada Ci, że jeśli nie będziesz mieć szczegółowego planu, to utracisz bezpieczeństwo.

Ale zastanów się przez chwilę… czy nie zdarzyła Ci się kiedykolwiek sytuacja, w której zaplanowałeś wszystko od A do Z. Miałeś wszystko dopięte na ostatni guzik, a i tak wydarzyło się coś niespodziewanego, ale ta sytuacja potoczyła się inaczej niż planowałeś?

Tak samo jest z naszym życiem. Życie pisze nam różne scenariusze. A kiedy my robimy plany, Wszechświat często się z nas śmieje. Czasem coś co wydaje się, że będzie dla nas najlepsze, tak naprawdę nie jest. Dlatego tak ważne jest, aby odpuścić kontrolę i zaufać w Wyższe prowadzenie.

Jeśli stale kontrolujesz każdą sytuację i to jak i kiedy ma się wszystko wydarzyć, tak naprawdę tworzysz jeszcze więcej negatywnej energii. Wysyłasz wtedy sygnał, który mówi „Nie ufam Wszechświatowi”, „Nie wierzę w cuda”.

A czy to oby na pewno Ci służy?

Czyż nie lepiej byłoby wysyłać sygnał i energię, które mówią „Wierzę w cuda”, „Wierzę, że Wszechświat mnie wspiera”?

Odpuść kontrolę i otwórz się na prowadzenie swojej intuicji i wsparcie Wszechświata. Nie musisz wszystkiego zrobić sam. Twoim zadaniem jest skupienie się na energii, jaką wysyłasz poprzez swoje myśli, działanie i uczucia.

Jakbyś się czuł, gdyby ta sytuacja już się rozwiązała? Gdybyś wiedział co zrobić w tej sytuacji?

A teraz weź głęboki oddech i poczuj, jakby to już się wydarzyło. Wszechświat odpowie na Twój stan energetyczny i dostarczy Ci wszystkiego czego potrzebujesz.

 

 

Pamiętam kiedy, któregoś dnia byłam na zajęciach z Aerial Yoga- joga na chustach podwieszanych do sufitu. I o ile całe zajęcia były bardzo fajne, najbardziej spodobały mi się ich ostatnie minuty. Weszliśmy w chusty, położyliśmy się zawinięci niczym w kokon. Uczucie trochę tak jak w hamaku, ale tym razem czułam, jakbym po prostu lewitowała nad ziemią.

I pamiętam wtedy to uczucie, które miałam i myśl, która się pojawiła:  No to ja sobie teraz chilluję, odpuszczam kontrolę, a Wszechświat tworzy dla mnie możliwości i okoliczności, aby wszystko cudownie się ułożyło. Po prostu wyobraziłam sobie, jak wyższa energia całkowicie mnie wspiera.

4. NADAJ INTENCJĘ

Wszystko zaczyna się od intencji. Jeśli chcesz otworzyć się na prowadzenie Wszechświata i dostać wskazówki od swojej intuicji, zacznij od intencji. Np.:

Moją intencją jest, aby ta sytuacja rozwiązała się w zgodzie z Najwyższym Dobrem.

Intencja to świadoma decyzja, wobec tego gdzie chcesz skierować swoją uwagę.

Nadając intencję, to teraz Twoje Wyższe Ja zacznie naprowadzać Cię na sytuację i ludzi, aby rozwiązać tą sytuację w zgodzie z Najwyższym Dobrem.

Intencja pomoże Ci się skupić na szukaniu rozwiązań, zamiast na pogłębianiu problemu.

 

5. OTWÓRZ SIĘ NA ZNAKI

Wszechświat cały czas do nas mówi i daje nam wskazówki. Tylko my często po prostu ich nie dostrzegamy. Kiedy poprosisz o prowadzenie, nadając intencję lub zadając pytanie, otwórz się na to, że Wszechświat zacznie do Ciebie „mówić”. Być może zobaczysz na ulicy napis, którego słowa, będą Twoją odpowiedzią, być może w Twoje ręce wpadnie książka, która zmieni Twoje życie. Być może podsłuchasz tekst jakieś piosenki lub przypadkową rozmowę i poczujesz, że to co usłyszałeś jest właśnie TYM znakiem.

Pamiętaj, żeby nie kontrolować tego znaku. Zaufaj, że pojawi się w odpowiednim czasie i miejscu. Poczujesz, że to ten znak, bo będzie on połączony z głosem Twojej intuicji i wewnętrznym przeczuciem, że to jest TEN znak.

Otwórz się na prowadzenie Wszechświata. Pamiętaj, że on jest dla Ciebie a nie przeciwko Tobie.

 

6. ZAUFAJ SWOJEJ INTUICJI

Kiedy już nadasz intencję, pamiętaj aby ufać swojej intuicji. Swoim przeczuciom. Intuicja jest Twoim wewnętrznym kompasem, który prowadzi Cię przez życie. Wszystkie odpowiedzi są już w Tobie.

Zadaj sobie pytanie: Podjęcie jakiej decyzji przynosi Ci wewnętrzny spokój i radość w sercu? Czy masz to przeczucie, że wiesz, nie wiedząc dlaczego wiesz, że coś będzie dla Ciebie dobre?

Wsłuchaj się w siebie i idź za głosem swojego serca. Ty już wiesz co zrobić, nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie wiesz. Nie pozwól, by Twoje myśli przejęły nad Tobą górę. Nie pozwól by, lęk, obawy i wątpliwości powstrzymały Cię przed stworzeniem życia pełnego miłości, szczęścia i obfitości.

Bez względu na to w jakiej sytuacji się teraz znajdujesz, zawsze masz wybór: iść za głosem miłości lub za głosem lęku…

Wybierając głos miłości, otworzą się przed Tobą drzwi, które jeszcze chwilę temu nie były dla Ciebie widzialne. Wybierając głos miłości otwierasz się na cuda.

Weź odpowiedzialność za swoje życie, pozwól, aby Wszechświat wspierał Cię w tej drodze, a intuicja była Twoim kompasem 😊 Zobaczysz, jak wszystko szybko zacznie się zmieniać 😊

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty