8 sposobów, aby przyciągnąć do siebie to czego pragniesz

 

1. Odpowiedz sobie na pytanie “Czego chciałbym doświadczyć w następnej kolejności?”

Każdy z nas tworzy swoją rzeczywistość. Jeśli skupiamy się na braku, przyciągamy brak. Jeśli skupiamy się na obfitości, przyciągamy obfitość.

Każdy z nas ma w sobie moc do tego aby tworzyć. Jednak nie zawsze w tą moc wierzymy. Jak to, ja mam coś stworzyć? A niby jak? Przecież nie mam zaczarowanego ołówka!

Uwierz mi, że masz i to nie jeden! A jeśli będziesz postępował zgodnie z kolejnymi krokami, to sam się o tym przekonasz.

Zacznij od odpowiedzi na pytanie “Czego chciałbym doświadczyć w następnej kolejności?”

Zamknij oczy, weź głęboki wdech i wydech. Połóż ręce na klatce piersiowej i wyobraź sobie kolejny etap twojego życia. Jakby on wygląd? Jak chciałbyś się czuć? Czego chciałbyś doświadczyć?

A potem zapisz to na kartce.

Bardzo ważne jest to, żeby skupić się na odpowiedzi na pytania: Jak chcę się czuć? Czego chcę doświadczyć?

Chcę się czuć kochany, bezpieczny finansowo, mieć wspierające otoczenie. Chcę podróżować i być szczęśliwy.

Wszechświat odpowiada na nasze uczucia. To one są energią, która ma moc tworzenia. Skup się na tym jak chcesz się czuć i przywołuj to najczęściej jak to tylko możliwe.

Jednak często zamiast tego zadajemy sobie pytanie “Co chciałbym przyciągnąć?” Tutaj odpowiedzią jest zazwyczaj: nową pracę, nowego partnera, określoną sumę pieniędzy. Nie mówię, że jest to złe. Ale bardzo często, poprzez odpowiedź na to pytanie, nasze ego przejmuje ster. Wydaje nam się, że jeśli tylko przyciągniemy więcej pieniędzy to będziemy szczęśliwi. A przecież chcemy tego, aby czuć się bezpieczni finansowo, aby móc swobodnie podróżować i realizować swoje pasje. I to właśnie na tym uczuciu należy się skupić.

2. Nie zazdrość innym. Potraktuj to jako znak.

przyciągnąć

Jak się zachowujesz kiedy widzisz parę zakochanych a ty nadal nie jesteś w związku?
Jak się czujesz, kiedy ktoś ma pracę, o której ty od zawsze marzyłeś?
Jak się czujesz, kiedy ktoś odbył podróż, która jest na twojej BUCKET LIST?

Zazwyczaj jest tak, że od razu zaczynamy się porównywać z tymi osobami, często im zazdrościmy i myślimy sobie “dlaczego inni tak mogą, a ja nie”.

Niestety takim podejściem, jedyne co komunikujemy to to, że nie wierzymy, że coś tak wspaniałego może przytrafić się również nam.

Wszechświat jest obfity. Jeśli inni mogą, to znaczy, że ty też możesz.

Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie wymarzony związek, to za każdym razem kiedy widzisz parę zakochanych ciesz się ich szczęściem. Potraktuj to jako znak, że to o co poprosiłeś jest już coraz bliżej. Tak samo zrób w przypadku wymarzonej pracy czy podróży. Im częściej widzisz kogoś kto osiągnął to co o czym ty marzysz, to znaczy, że to jest coraz bliżej ciebie!

Ja mam taką sytuację jeśli chodzi o wyjazd na Bali. Jest to moim marzeniem od prawie roku. Tak jak intuicja podpowiadała mi, że mam polecieć na Majorkę, tak teraz wiem, że chcę lecieć na Bali. I właśnie od tego momentu, zaczęłam przyciągać do siebie osoby, które tam były lub planują tam lecieć. Kiedy 3 tygodnie temu byłam na warsztatach jogi, poznałam kobietę, z którą w przerwie poszłyśmy na lunch. Po chwili naszej rozmowy okazało się, że ostatni czas spędziła właśnie na Bali. Od razu zaświeciły mi się oczy, zaczęłyśmy rozmawiać o tej wyspie, a ja zamiast czuć zazdrość czy smutek, cieszyłam się, że mogę posłuchać o tym jak ktoś inny spędził tam świetnie czas. W myślach powiedziałam “dziękuję”, bo wiedziałam, że jest to znak, że mój wyjazd jest coraz bliżej.

Kiedy to się stanie? Nie wiem. Przestałam planować i kontrolować każdy aspekt mojego życia. Ja wiem czego chcę, a JAK to zrobić pozostawiam Wszechświatowi.

 

3. Poproś o wskazówki.

Ustal sobie swój znak, ze Wszechświatem. Coś dzięki czemu będziesz wiedział, że jesteś na odpowiedniej energii i dobrej drodze.

Ja mam kilka znaków. Jednym z nich są pióra i ptaki. Kiedy jestem na dobrej energii, dosłownie pod moimi stopami pojawiają się piórka. Czasem widzę je na ubraniach, książkach lub biżuterii.
Jakiś czas temu, moja mama przyszła do mnie i powiedziała, że ma dla mnie naszyjnik, który zwróciła jej jakaś kobieta, bo miał delikatne przebarwienie. Otworzyłam pudełko, a tam naszyjnik z ptakiem.

Innym znakiem są tak zwane urodziny godziny, czyli 11:11, 12:12 itd.  Jeśli je widzę, wiem, że współgram ze Wszechświatem i to na czym skupiam swoją energię jest zgodne z wyższym planem. (Widzę je zawsze kiedy piszę).

4. Powiedz czego chcesz. Odpuść i zaufaj.

Kiedyś zastanawiałam się dlaczego jeśli pomyślę o znajomym przez dosłownie chwilę w ciągu dnia, nagle spotykam go 3 dni później. A kiedy codziennie myślę np. o przyciągnięciu dodatkowej sumy pieniędzy, to się po prostu nie dzieje.

I wtedy zdałam sobie sprawę, że w przypadku znajomego, po prostu pomyślałam sobie “Fajnie byłoby go spotkać” i odpuściłam. Nie zastanawiałam się przez cały dzień jak to zrobić, czy do niego napisać, czy zadzwonić, czy może jakoś wpłynąć na to, żeby on sam się do mnie odezwał. Nie martwiłam się też, czy się spotkamy czy nie. Po prostu o tym pomyślałam i chwilę później zapomniałam. I jakimś “dziwnym trafem” po kilku dniach dostałam wiadomość lub spotkałam tą osobę na ulicy.

W drugim przypadku, kiedy myślałam o przyciągnięciu konkretnej sumy pieniędzy, od razu zaczęłam się zastanawiać jak to zrobić. A to dlatego, że nie do końca wierzyłam, że jest to możliwe do osiągnięcia. Zaczęłam rozmyślać, szukać sposobów na zarobienie pieniędzy i zamartwiałam się co będzie, jeśli tego do siebie nie przyciągnę. Tym samym blokowałam energię, i oczywiście nic do siebie nie przyciągnęłam, bo zamiast skupić się na wdzięczności i zaufaniu, skupiłam się na braku i strachu.

Naszym zadaniem nie jest wiedzieć JAK coś zrobić. Naszym zadaniem jest wiedzieć CO chcemy. A tym JAK to osiągnąć zajmuje się Wszechświat.

Czyż to nie jest cudowne? To, że nie musisz się martwić tym jak osiągnąć to czego pragniesz bo ktoś inny już nad tym pracuje.

5. Zadbaj o swoją energię.

Wszystko jest energią. Nasze myśli, słowa, uczucia również. Jeśli chcemy przyciągnąć do siebie to czego pragniemy, musimy być bardzo uważni i kontrolować to co myślimy, co mówimy i jak się czujemy. Jeśli chcesz być szczęśliwy a stale skupiasz się na tym co w trakcie dnia było beznadziejne, stale rozpamiętujesz przeszłość, a w myślach odtwarzasz sytuacje, które cię zdenerwowały, których i tak nie możesz zmienić, to przykro mi, ale bardzo mało prawdopodobne jest to, że doświadczysz tego o co poprosiłeś.

Najprostszym ćwiczeniem na podniesienie swojej energii jest praktyka wdzięczności. Za każdym razem, kiedy przyłapiesz się na negatywnym myśleniu, wymień 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczny.

Rano zanim jeszcze wstaniesz z łóżka, podziękuj za minioną noc, za to, że przed tobą kolejny wspaniały dzień. Podziękuj za to, co przyjdzie Ci do głowy. Wieczorem, weź kartkę papieru, długopis i wypisz wszystko za co jesteś wdzięczny co wydarzyło się w trakcie minionego dnia.

Zwróć również uwagę na ludzi, którymi się otaczasz. Zastanów się kto w twoim życiu jest tak zwanym wampirem energii i postaraj się ograniczyć kontakt z tymi osobami. Dzięki temu, zrobisz miejsce dla nowych, pozytywnych relacji.

6. Wizualizuj.

Wszystko zaczyna się od naszej wyobraźni. Jeśli widzisz w szczegółach to, czego pragniesz doświadczyć, możesz mieć pewność, że prędzej czy później to się stanie.

Zamknij oczy, weź głęboki wdech i wydech i wyobraź sobie to o czym marzysz. Wyobraź sobie to w najmniejszych szczegółach. Jacy ludzie cię otaczają, co dokładnie widzisz. A najważniejsze jest to, żebyś skupił się na tym jak chcesz się czuć. Ta wizja musi być tak realna, że czujesz całym sobą, tak jakbyś tego doświadczał tu i teraz. Połóż ręce na klatce piersiowej, dzięki czemu dużo łatwiej będzie Ci rozbudzić właśnie tą pozytywną energię.

7. Zachowuj się tak jakbyś już miał to czego pragniesz.

przyciągnąć

Zastanów się co zmieniłoby się w twoim życiu i zachowaniu, jeśli doświadczyłbyś tego o co poprosiłeś. Jeśli chcesz przyciągnąć związek, zastanów się czy nadal utrzymywałbyś relację ze swoimi były partnerami. A może dbałbyś wtedy bardziej o siebie, a piątkowe wieczore rezerował na wasze wspólne wypady. Może posprzątałbyś w mieszkaniu i odświeżył swoją garderobę. A teraz zamiast czekać, aż pojawi się nowy partner, zacznij od robienia właśnie tych rzeczy. Zrób to samo w przypadku wszystkim swoich pragnień. Zastanów się jak wyglądałby dzień lub tydzień osoby, która ma wszystko to o czym ty teraz marzysz.

Wszechświat odpowiada na działanie. Najpierw ty musisz pokazać, że już coś w tym kierunku zrobiłeś, zamiast czekać, aż  spełnią się twoje pragnienia. To działa odwrotnie. Najpierw musisz się zachowywać tak jakby to już było twoje, aby mogło się spełnić. Masło maślane, ale mam nadzieję, że rozumiesz 🙂

8. Zamień słowo “chcę” na “dziękuję”.

Jeśli stale powtarzasz sobie “chcę być szczęśliwy” “chcę dostać nową pracę” itd, to tym samym komunikujesz, że nadal tego nie masz. Skupiasz się na braku, na pragnieniu, które nie zostało jeszcze zaspokojne. Zamiast słowa “chcę” użyj słowa “dziękuję” i zobacz jak zmienia się twoja energia. Powiedz sobie “Dziękuję, że mam pracę dzięki, której się spełniam i robię to co kocham”, “Dziękuję, że podróżuję po świecie i jestem szczęśliwym człowiekiem”, “Dziękuję, że otaczam się wspaniałymi i pozytywnymi ludźmi”.

Słowo “Dziękuję” ma w sobie niesamowitą magię, i to od niego zaczynają się najwspanialsze rozmowy.

Dziękuję, że przeczytałeś ten tekst do końća 🙂

A za co Ty jesteś teraz wdzięczny? Daj znać w komentarzu!

PS. Podniesiesz przez to swoją energię 🙂

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty