4 pytania, które sprawią, że Twój dzień będzie udany

Czy chciałbyś budzić się rano i mieć pewność, że najbliższy dzień będzie mega pozytywny?

Niestety w ciągu dnia dzieją się rzeczy, na które nie mamy wpływu i to one najczęściej wyprowadzają nas z równowagi. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym możemy zwiększyć swoje szanse na mega pozytywny dzień.


Dzisiaj podzielę się z Tobą listą 4 pytań, od których zaczynam każdy dzień. Wierzę, że pomogą również Tobie!

 

1. ZA CO JESTEM WDZIĘCZNY?

O sile wdzięczności pisałam już w poście: 6 nawyków, które zmieniły moje życie.

Zaczynając dzień od odpowiedzi na to pytanie nastawiamy się na nową, wyższą energię, dzięki czemu łatwiej przyciągniemy do siebie pozytywnych ludzi i zdarzenia w ciągu dnia. Wyrażając wdzięczność, zmniejszamy siłę naszego ego, które zawsze skupia się na tym czego nam brakuje.

Tony Robbins opisując swoją poranną rutynę mówi o tym, żeby skupić się na małych rzeczach takich jak słońce za oknem, czy uśmiech kogoś z naszej rodziny. Dzięki temu nie uzależniamy naszego życia od rzeczy materialnych. Możemy być w pełni szczęśliwi nawet, kiedy ich nie mamy.

 

2. CO BY SPRAWIŁO, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE UDANY?

 

To pytanie znalazłam na blogu Tima Ferrissa, który dzieli się swoimi sposobami na świetny poranek.

Często chcemy od życia czegoś wspaniałego ale sami nie wiemy co by to mogło być. Chcemy żeby każdy nasz dzień był zajebisty, ekstra, genialny lub chociaż żeby był OK. Ale rzadziej zastanawiamy się co by sprawiło, że ten dzień właśnie taki będzie. Dla każdego z nas jest to coś zupełnie innego. Ale zazwyczaj są to małe rzeczy, takie jak np.: poznanie nowej osoby, fajna rozmowa, pozytywna odpowiedź o pracę, spotkanie starego znajomego.

Jeśli skupimy się na tym co przyniesie nam radość każdego dnia, pod koniec tygodnia może okazać się że mieliśmy cudowne 7 dni. A pod koniec miesiąca, że to jeden z najlepszych okresów w naszym życiu, bo codziennie wydarzyło się coś co sprawiało, że nasz dzień był udany. I nagle okazuje się, że mamy fajne życie.

Kiedy sama zaczęłam odpowiadać na to pytanie, każdego dnia naprawdę zaczęły dziać się te rzeczy. Tak właśnie działa wszechświat. Dostaniemy to o czym myślimy i o co prosimy.

Były to jednak małe rzeczy jak np: otrzymanie niespodziewanej wiadomości, przeprowadzenie fajnej rozmowy w realu (tak pracując z domu przy komputerze, jest to rzecz, która naprawdę sprawia, że mój dzień jest fajny), nawiązanie nowej współpracy, podjęcie dobrej decyzji. Nie były to rzeczy takie jak: wygranie w lotka, zarobienie miliona złotych czy niespodziewany wyjazd na Malediwy. W tym ćwiczeniu chodzi o skupienie się na małych rzeczach, które sprawią, że nasz dzień będzie udany.

 

3. CO DOBREGO MOGĘ DZISIAJ ZROBIĆ DLA INNYCH?

Czasem wpadamy w taki wir codziennych obowiązków, że zapominamy o tym, że świat nie kręci się wokół nas. Dlatego warto zadać sobie to pytanie każdego ranka.

Dodatkowo pomoc innym oddziałuje bardzo pozytywnie na samego pomagającego. Zwiększa się wtedy produkcja oksytocyny w mózgu, która odpowiedzialna jest za redukcję szkodliwego działania stresu. Jeśli czynimy dobro, uwalniamy endorfiny- hormony szczęścia, które sprawiają, że po prostu czujemy się lepiej.

 

4. JEŚLI DZISIAJ BYŁBY OSTATNI DZIEŃ W MOIM ŻYCIU, CZY BYŁBYM ZADOWOLONY Z TEGO CO ZROBIŁEM?


Tym właśnie pytaniem Steve Jobs rozpoczynał każdy swój dzień.

Dlaczego jest to takie ważne?

Odpowiadając na to pytanie, poświęcamy naszą energię i czas, na rzeczy, które mają dla nas znaczenie. Gdyby dzisiaj był ostatni dzień w Twoim życiu pewnie wolałbyś spotkać się z przyjacielem niż spędzić 2h na Facebooku.

Stajemy się więc bardziej świadomi wyborów, które podejmujemy każdego dnia.

Przygotowałam dla Ciebie grafikę, którą możesz pobrać na telefon i zaczynać od niej każdy kolejny dzień. Powodzenia! 🙂

 

GRAFIKA DO POBRANIA

 

Czy dodalibyście jakieś pytanie do tej listy?

POBIERZ DARMOWY PDF I POKONAJ SWOJE WĄTPLIWOŚCI

 


 

O mnie

Hej, nazywam się Kamila Surma.

Jestem autorką książki “Wyspa intuicji, odwagi i wiary”, trenerką rozwoju intuicji i nauczycielką Kursu Cudów. Pomogę Ci odnaleźć swoją drogę w życiu, odzyskać połączenie z intuicją i stworzyć życie, w którym czujesz się prawdziwie spełniona, szczęśliwa i wolna.

Pobierz bezpłatny fragment książki

Pobierz darmową medytację

Najnowsze posty