Projekt:


Misja projektu: Zwrócenie uwagi społeczeństwa na najważniejszą wartość w naszym życiu jaką jest MIŁOŚĆ.


Jak powstał pomysł?

Poznając ludzi z różnych części świata, zdałam sobie sprawę, że pomimo różnic kulturowych wszyscy jesteśmy w pewien sposób tacy sami i stawiamy czoła tym samym problemom.

Zbyt wiele myślimy o przeszłości, popełnionych błędach albo tym co może pójść nie tak za kilka dni, tygodni lub lat. Coraz więcej czasu spędzamy wpatrując się w ekran telefonu, zamiast spędzać go z ludźmi, którzy są wokół nas. Zapominamy, że życie dzieje się tu i teraz i powinniśmy czerpać z każdej chwili jak najwięcej się da. Być obecnym i poświęcać swoją uwagę drugiej osobie. Okazywać życzliwość, szacunek, wdzięczność oraz miłość.

Nie powinniśmy bać się powiedzieć drugiej osobie o naszych uczuciach. Przecież nie na tym polega życie.

Żyjmy tu i teraz i nie bójmy się być życzliwi i uczuciowi w stosunku do drugiego człowieka!

Przebieg projektu:

Podczas pierwszej części, zdecydowałam się zaangażować zupełnie obcych ludzi. Byłam ciekawa ich reakcji oraz poglądów. Wraz z dwójką znajomych dawaliśmy przechodniom kartki z napisem ‘Dziękuję za to, że jesteś piękny’. Robiliśmy to ze szczerą intencją.

Ich reakcja była czymś czego nie zapomnę do końca życia… Nic nie zastąpi tej chwili kiedy sprawiasz, że drugi człowiek uśmiecha się prosto z serca i czuje się naprawdę wyjątkowo. Tego nie można opowiedzieć. Tego trzeba doświadczyć.

Spotkaliśmy wielu, różnych ludzi ale ich reakcja zawsze była taka sama. Uśmiechali się, byli podekscytowani i zaskoczeni. Czuli się wyjątkowo. Czyli się zauważeni. Może i każdy z nas jest inny ale jeśli chodzi o miłość – wszyscy jesteśmy tacy sami…

Druga część projektu również przekształciła się w niezapomniane doświadczenie. Wzięły w niej udział osoby, których wcześniej nie znałam, jednak pojawili się bo wierzyli w misję projektu i jego przesłanie. Otworzyli swoje serca i stworzyli coś ważnego, znaczącego aby przypomnieć ludziom jak ważna jest miłość.

Początkowo miejsce nagrania miało być inne. Jednak dzień przed, znajomy zaproponował żebyśmy spotkali się w jednym z parków w Palma de Mallorca. Zgodziłam się bez zawahania, wiedziałam, że znajdziemy tam jakiś fajny plener.

Nie spodziewałam się jednak, że będzie tam na nas czekała niespodzianka. Okazało się, że wszystkie schody, na których tle mieliśmy robić nagranie są pomalowane w czerwone serca. Wszyscy byliśmy zaskoczeni! Nikt z nas tam wcześniej nie był.

Uśmiechnęłam się, podziękowałam wiedząc, że to znak. Bo zbiegi okoliczności nie istnieją 😊 Taka jest właśnie potęga miłości!

 

Mój Instagram, czyli zdjęcia, które zainspirują Cię do działania!

×
×

Koszyk